top of page

11 May Cmt

|

Limbus Psikiyatri

Kadın Travmaları

Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine söyleşi serisinin Mayıs ayı konuğu Didem Doğan, temamız Kadın Travmaları.

Kadın Travmaları
Kadın Travmaları

detaylar

11 May 2024 19:00

Limbus Psikiyatri, Bağdat Cad., Suadiye Mah., Seda Aprt. No:465 Daire:8 Kat:3, Suadiye, 34740 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

etkinlik hakkında

Büşra Küçük'ün moderatörlüğünde Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine söyleşi serisinin Mayıs ayı konuğu Didem Doğan,  temamız Kadın Travmaları.

"Kadın travmalarını ele alırken travmanın ne olduğunu ve kadınlar üzerindeki etkilerini,  dile dökmenin ve yüzleşmenin ne demek olduğunu, işlevini, kadınlara özgü travmatik deneyimleri ve kadınların geliştirdiği baş etme mekanizmalarını konuşacağız."

Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine serisi ile kadın terapistlerin hem kendi deneyimlerini paylaştıkları, hem seans odalarında sıklıkla denk geldikleri kadın meselelerini derinlemesine konuşmayı, hem de kadınlığın içsel dinamiklerine dair farkındalığı arttırmayı amaçlıyoruz. Kadın terapistlerin kadınlık ile ilgili konulara yaklaşımı ve kendi kadınlıklarıyla ilişkileri üzerinden konuşmalarının kadınlığı anlaşılır kılmada işlevsel olacağına inanıyoruz. Meselelerin teorik alt yapısına değinmenin yanı sıra deneyim üzerinden de ele almayı hedefliyoruz.

Söyleşiler, katılımcılara açık olup aynı zamanda Youtube'dan yayınlamak üzere kamera kaydı alınacaktır. Katılımcılardan da soru alınacak ancak yayınlanacak kayıtlarda özel ve kişisel sorular yer almayacaktır.


  • 20 dakika

    Kapı Açılış


  • 1 saat 30 dakika

    Söyleşi

bu etkinliği paylaş

bottom of page