top of page

20 Nis Cmt

|

Limbus Psikiyatri

Boşanma Sürecinde Kadın

Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine söyleşi serisinin ilk konuğu Tuğba Kurt Ulucan, ilk temamız Boşanma Sürecinde Kadın.

Boşanma Sürecinde Kadın
Boşanma Sürecinde Kadın

detaylar

20 Nis 2024 19:00

Limbus Psikiyatri, Bağdat Cad., Suadiye Mah., Seda Aprt. No:465 Daire:8 Kat:3, Suadiye, 34740 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

etkinlik hakkında

Büşra Küçük'ün moderatörlüğünde Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine söyleşi serisinin ilk konuğu Tuğba Kurt Ulucan, ilk temamız Boşanma Sürecinde Kadın.

"Boşanma sürecinde kadını konuşurken eş seçimi, erken yaştaki evlilikler, evlilik içinde özerkleşmenin kadın için anlamı, çift ilişkisindeki tükenmişliğin kadın tarafında nasıl işlediği, ebeveynliğin boşanmadaki etkileri ve boşanma sürecinin sağlıklı bir biçimde yönetilmesinin mümkün olup olmadığını konuşacağız."

Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine serisi ile kadın terapistlerin hem kendi deneyimlerini paylaştıkları, hem seans odalarında sıklıkla denk geldikleri kadın meselelerini derinlemesine konuşmayı, hem de kadınlığın içsel dinamiklerine dair farkındalığı arttırmayı amaçlıyoruz. Kadın terapistlerin kadınlık ile ilgili konulara yaklaşımı ve kendi kadınlıklarıyla ilişkileri üzerinden konuşmalarının kadınlığı anlaşılır kılmada işlevsel olacağına inanıyoruz. Meselelerin teorik alt yapısına değinmenin yanı sıra deneyim üzerinden de ele almayı hedefliyoruz.

Söyleşiler, katılımcılara açık olup aynı zamanda Youtube'dan yayınlamak üzere kamera kaydı alınacaktır. Katılımcılardan da soru alınacak ancak yayınlanacak kayıtlarda özel ve kişisel sorular yer almayacaktır.


  • 20 dakika

    Kapı Açılış


  • 1 saat 30 dakika

    Söyleşi

bu etkinliği paylaş

bottom of page