top of page

06 Tem Cmt

|

Limbus Psikiyatri

Sinemaya Kadın Gözüyle Bakmak

Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine söyleşi serisinin Temmuz ayı konuğu Hülya Ergün Taşdemir, temamız Sinemaya Kadın Gözüyle Bakmak.

Sinemaya Kadın Gözüyle Bakmak
Sinemaya Kadın Gözüyle Bakmak

detaylar

06 Tem 2024 19:00

Limbus Psikiyatri, Bağdat Cad., Suadiye Mah., Seda Aprt. No:465 Daire:8 Kat:3, Suadiye, 34740 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

etkinlik hakkında

Büşra Küçük'ün moderatörlüğünde Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine söyleşi serisinin Temmuz ayı konuğu Hülya Ergün Taşdemir,  temamız Sinemaya Kadın Gözüyle Bakmak.

"Sinema ve kadın üzerine konuşurken; kadınların yaratım süreçlerini, kadın izleyiciler olarak filmlerdeki kadın karakterlerle nasıl ilişkilendiğimizi, kadın yönetmen/senaristlerin ruhsallığının filmlerine nasıl yansıdığını ve daha fazlasını konuşacağız."

Kadın Terapistlerle Kadınlık Üzerine serisi ile kadın terapistlerin hem kendi deneyimlerini paylaştıkları, hem seans odalarında sıklıkla denk geldikleri kadın meselelerini derinlemesine konuşmayı, hem de kadınlığın içsel dinamiklerine dair farkındalığı arttırmayı amaçlıyoruz. Kadın terapistlerin kadınlık ile ilgili konulara yaklaşımı ve kendi kadınlıklarıyla ilişkileri üzerinden konuşmalarının kadınlığı anlaşılır kılmada işlevsel olacağına inanıyoruz. Meselelerin teorik alt yapısına değinmenin yanı sıra deneyim üzerinden de ele almayı hedefliyoruz.

Söyleşiler, katılımcılara açık olup aynı zamanda Youtube'dan yayınlamak üzere kamera kaydı alınacaktır. Katılımcılardan da soru alınacak ancak yayınlanacak kayıtlarda özel ve kişisel sorular yer almayacaktır.


  • 20 dakika

    Kapı Açılış


  • 1 saat 30 dakika

    Söyleşi

bu etkinliği paylaş

bottom of page